پست شده در اخبار

ریویان R2 مدل 2026 به عنوان یک شاسی بلند EV معرفی شد

ریویان R2 مدل 2026 به عنوان یک شاسی بلند EV معرفی شد

ریویان R2 مدل 2026
ریویان R2 مدل ۲۰۲۶

خط تولید برند ریویان با عرضه مدل R2 گسترش می‌یابد. خودرو جدید کمپانی کوچک‌تر از R1S است و قرار است از سال ۲۰۲۶ وارد بازارهای جهانی شود، قیمتی که برای این مدل در نظر گرفته شده است هنوز به طور قطعی مشخص نیست، اما احتمال می رود قیمت پایه آن از ۴۵ هزار دلار شروع شود.

ا توجه به موفقیت سری محصولات R1 برند ریویان که شامل یک پیکاپ و اس یو وی می شد، ریویان برای تکرار موفقیت خود، مدل R2 را برای سال ۲۰۲۶ معرفی کرده است. کمپانی به منظور جلب رضایت مشتریان و فروش بیش تر، سعی کرده است تا مدل R2 با قیمت نسبتاً مناسب وارد بازارهای جهانی کند، که به احتمال زیاد این خودرو با قیمت ۵۰ هزار دلار به فروش می رسد.

با طول ۱۸۵.۶ اینچ، عرض ۷۵.۰ اینچ و ارتفاع ۶۶.۹ اینچ، ریویان R2 اندازه‌ای مشابه با پورشه ماکان، ب ام و ایکس ۳ و مرسدس بنز GLC دارد. به عبارت دیگر، این خودرو در بازار کراس‌اوورهای لوکس قرار می گیرد. به گفته سخن‌گو برند ریویان، R2 برخلاف برادر بزرگ تر خود، R1S که ۱۵.۴ اینچ بلندتر، ۷.۰ اینچ عریض‌تر و ۱۰.۱ اینچ بلندتر است، این خودرو به اندازه‌ای طراحی شده است که برای صادرات به مناطق مختلف جهان مناسب باشد.

ریویان R2 مدل 2026
ریویان R2 مدل ۲۰۲۶

با وجود ابعاد کمی کوچک‌تر، در مقایسه با سری خودرو های ریویان R1، R2 تقریباً به طور دقیق اندازه یک جیپ گرند واگونیر کلاسیک را دارد. در واقع، این خودرو بسیار شبیه به مدل ریویان R1S است که کسی آن را در یک صفحه فشرده کرده است، همچنین چراغ های جذاب این خودرو شبیه به کاراکترهای پیکسار هستند. این چراغ ها که زبان طراحی این برند هستند، هنوز هم شکل قرصی دارند اما کمی باریک‌تر شده اند.

با توجه به تمرکز ریویان بر قابلیت رانندگی در مسیرهای سخت و بیرون شهری، R2 با داشتن سیستم چهار چرخ محرک، تقریباً ۱۰ اینچ از سطح زمین فاصله دارد، که ارتفاع بیش تری از رقبای خود دارد. با توجه به سابقه هندلینگ و پایداری سایر ریویان ها، انتظار می‌رود این خودرو در هر دو شرایط سطح جاده و سطوح طبیعی پایدار باشد، اما کمپانی بیان می کند که ریویان R2 بیش تر با هدف یک رانندگی راحت شهری طراحی شده است، نسبت به پیکاپ و اس یو وی R1 که بیش تر با قابلیت های آفرودی طراحی شده بودند.

در زمان عرضه، مدل ریویان R2 با سه تنظیمات مختلف پیشرانه عرضه خواهد شد؛ یک موتور تکی که نیرو را به چرخ های عقب منتقل می کند؛ یک سیستم تمام چرخ محرک با دو موتور، یک موتور در محور عقب و یکی در محور جلو و در پایان یک سیستم تمام چرخ محرک سه موتوری، با دو موتور در عقب و یک موتور در محور جلو، همچنین دو بسته باتری مختلف نیز وجود خواهد داشت.

بسته باتری بزرگ تر، همراه با موتور تکی، طبق ادعای برند ریویان، بیش از ۴۸۵ کیلومتر برد را فراهم می‌کند. تیپ های بالاتر، با سه موتور و سیستم تمام چرخ محرک، در زیر سه ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. باتری این خودرو قادر به شارژ شدن از ۱۰ تا ۸۰ درصد در کم تر از ۳۰ دقیقه خواهد بود.

کابین ریویان R2 مدل 2026
کابین ریویان R2 مدل ۲۰۲۶

ریویان R2 قابلیت جابه‌جایی پنج نفر را دارد و فضای کافی برای همه وسایل آن‌ها، هم در فضای بار در پشت صندلی‌ها و هم بروی باربرندها را، فراهم می‌کند. برای جبران کمبود داشبورد در مدل‌های R1 ،R2 دارای دو داشبورد بزرگ نیز خواهد بود. مدل R2 شبیه یک خودروی قدیمی آمریکایی، پنجره‌های عقب در پشت ستون C هستند و همچنین شیشه عقب با استفاده از یک سوییچ بزرگ، باز و بسته می شود.

اگر هر کدام از سرنشینان خودرو، یا همه آن ها، بخواهند در خودرو بخوابند، هر دو ردیف صندلی را می‌توان به حالت تخت تبدیل کرد. برای کسانی که علاقه دارند با خودرو سفر کنند و بر روی آن بخوابند، یک پک سفر جدید به نام «خانه درختی ریویان» از کارخانه قابل تهیه است. این پک یک چادر روی سقف خودروست که شامل تشک گرم، سیستم نورپردازی یکپارچه و صفحه نمایش برای نمایس فیلم است. همچنین یک آشپزخانه سفری کوچک و یک پایه برای حمل دوچرخه از دیگر امکانات این پک سفری هستند که خریداران R2 می‌توانند تهیه کنند.

یکی از ویژگی‌هایی که خریداران R2 ممکن است به طور مکرر از آن استفاده کنند، مجموعه‌ای از ۱۱ دوربین و ۵ حسگر رادار است که در اطراف خودرو قرار دارند و به آن ها کمک می‌کند تا تمام خودروهای اطراف خودرو خود را ببینند.

گالری تصاویر ریویان R2 2026

به این مطلب رای دهید

تازه ترین اخبار و ویدیوهای خودرویی را در کانال
تلگرام
و
اینستاگرام
اسب بخار دنبال کنید.

Source link

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی