پست شده در اخبار کارایی

تویوتا لوین توربو و هیبرید وارداتی + ویدیو معرفی

تویوتا لوین توربو و هیبرید وارداتی + ویدیو معرفی

تویوتا لوین توربو هیبرید
تویوتا لوین توربو هیبرید

تویوتا لوین های توربو و هیبرید اولین خودروهای وارداتی شرکت برساوش اند که هم اکنون به ایران رسیدند و آماده تحویل به مشتریان اند.

در میان وارد کنندگان جدید تویوتا به کشور، برساوش اولین شرکتی است که موفق شده سدان لوین را در دو نسخه تمام بنزینی و هیبرید در سامانه یکپارچه عرضه کند و به فروش برساند. حال پس از اتمام مراحل فروش، نوبت به ترخیص لوین های وارداتی رسیده تا پس از شماره گذاری به مشتریان تحویل داده شود.

در راستای تحویل لوین های وارداتی به مشتریان، برساوش موفق شد تا از ۳۰۰ دستگاهی که تا به حال وارد شده اند و در گمرک حضور دارند فقط حدود ۱۵۰ عدد را ترخیص و آماده شماره گذاری کند. علت عدم ترخیص مابقی خودروهای موجود در گمرک هم تامین نشدن ارز لازم توسط وزارت صمت و بانک مرکزی است که موجب شده تمامی شرکت های وارد کننده با مشکل مواجه شوند و نتوانند واردات را در تیراژ بالاتری انجام دهند.

با وجود مشکلات متعدد اما بالاخره تویوتا لوین های هیبریدی و بنزینی آماده تحویل شده اند و با توجه به این قضیه به سراغ دو تیپ وارداتی این سدان جذاب رفتیم تا آن را به طور کامل به شما مخاطبین عزیز معرفی کنیم.

ویدیو معرفی تویوتا لوین های هیبرید و توربو برساوش

تویوتا لوین

تویوتا لوین توربو هیبرید
تویوتا لوین توربو هیبرید

لوین یکی از محصولات تویوتا برای بازار برخی از کشورهای جهان است که البته در حال حاضر اولین بار است که شاهد حضور این سدان در ایران هستیم. به طور کلی تویوتا لوین را می توان همان کرولا دانست زیرا از لحاظ طراحی ظاهری، مشخصات فنی، امکانات و … به تویوتا کرولا که در ایران بسیار شناخته شده تر است، شباهت زیادی دارد.
با توجه به محدودیت های موجود در زمینه واردات، شرکت های فعال در این زمینه نیز به ناچار مجبور اند تا محصولات برندهای معتبر دنیا مانند فولکس واگن، آئودی، تویوتا و … را از شریک های چینی آن ها خریداری کنند و به ایران بیاورند. به همین دلیل شرکت برساوش نیز تصمیم گرفت تا برای واردات خودروهای تویوتا به سراغ جی ای سی (GAC) که شریک این برند ژاپنی در چین است برود.

تویوتا لوین توربو هیبرید
تویوتا لوین توربو هیبرید

در نتیجه می توان گفت که تمامی تویوتا لوین های وارداتی در کمپانی جی ای سی چین مونتاژ می شوند. البته همان طور که می دانید کرولاهای وارداتی معین خودرو نیز محصولی از شرکت فاو یا FAW چین است. به طور کلی و با توجه به آمار و ارقام و مقایسه کیفیتی صورت گرفته میان لوین و کرولا، مشخص شده که میزان خرابی های لوین های مونتاژی GAC در مقایسه با کرولاهای مونتاژی FAW کمتر است و همین برتری می تواند موجب شود تا لوین نسبت به کرولا ارزش خرید بیشتری داشته باشد.

طراحی ظاهری لوین

یکی از مهم ترین ویژگی های لوین این است که طراحی ظاهری به شدت جذابی دارد که می تواند حس یک خودروی اسپرت را به بیننده القا کند. به طور کلی طراحی نسل جدید لوین موجب شده تا این خودرو فراتر از یک سدان اقتصادی ظاهر شود و بتواند رضایت مشتریان در بازار جهانی را به خوبی جلب کند.

در قسمت جلوی لوین توربو و هیبرید با چراغ های بومرنگ شکلی مواجه هستیم که در مقایسه با چراغ کرولاهای وارداتی جذابیت بیشتری دارد. از تفاوت های لوین توربو و بنزینی در بخش جلو می توان به طراحی جلوپنجره و لوگو تویوتا آن ها اشاره کرد. جلوپنجره (Grille) نسخه توربو از الگوی مشبک و زنبوری و جلوپنجره تیپ هیبرید هم از خطوط موازی تشکیل شده است.

در طراحی عقب اما به نظر طراحی چراغ های عقب کرولا نسبت به لوین زیباتر است و می تواند بیشتر توجه بیننده را به خود جلب کند.

امکانات و آپشن های لوین هیبرید

از مهم ترین آپشن های رفاهی و ایمنی لوین هیبرید می توان به ۶ ایربگ، ترمز پارک برقی، سیستم پایش فشار تایرها، کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، ترمز کمکی، آنتی ترپ شیش ها و سانروف، صندلی ایزوفیکس، سیستم هشدار و جلوگیری تصادف از جلو با تشخص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی، رادار بین خطوط فعال، نور بالا اتوماتیک، سیستم ورودی بدون کلید، استارت دکمه ای، سیستم تهویه اتوماتیک، اپل کارپلی و اندروید اتو و … اشاره کرد.

امکانات تویوتا لوین توربو

تویوتا لوین بنزینی قرار است با سطح آپشنی پایین تری نسبت به نسخه هیبرید عرضه شود. ۷ ایربگ (زانویی راننده)، ترمز پارک برقی، سیستم پایش فشار تایرها، کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، ترمز کمکی، آنتی ترپ شیش ها و سانروف، صندلی ایزوفیکس، سیستم هشدار و جلوگیری تصادف از جلو با تشخص عابر پیاده، کروز کنترل، رادار بین خطوط فعال، نور بالا اتوماتیک، سیستم ورودی بدون کلید، استارت دکمه ای، سیستم تهویه دستی، اپل کارپلی و اندروید اتو و … از امکانات مهم لوین بنزینی اند.

به طور کلی در بحث امکانات رفاهی و ایمنی دو تیپ وارداتی لوین می توان گفت که آپشن هایشان در مقایسه با هیوندای ها و کیاهای وارداتی بسیار بیشتر است و همین قضیه می تواند مشتری سامانه یکپارچه را ترغیب به خرید محصولات تویوتا کند.

مشخصات فنی لوین هیبرید

لوین هیبریدی برساوش هم مانند کرولا هیبریدی که سایپا قرار است وارد کند مجهز به یک موتور ۱.۸ لیتری تنفس طبیعی و یک موتور برقی است. در مجموع این دو موتور می توانند ۱۴۰ اسب بخار توان و ۲۱۱ نیوتن متر گشتاور را به گیربکس CVT مخصوص خودروهای هیبریدی با فناوری بازیابی انرژی تحویل دهند.

مشخصات فنی لوین بنزینی توربو

تویوتا لوین وارداتی برساوش مانند کرولا معین خودرو دارای یک پیشرانه ۱۲۰۰ سی سی ۴ سیلندر توربوشارژ است‌. حداکثر قدرت این پیشرانه ۱۱۶ اسب بخار و بیشینه گشتاور آن ۱۸۵ نیوتن متر اعلام شده است. قدرت تولیدی پیشرانه لوین توربو هم از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک CVT با تعویض مصنوعی ۱۰ سرعته به چرخ های جلوی این خودرو انتقال می یابد.

قیمت تویوتا لوین هیبرید و بنزینی

تویوتا لوین توربو هیبرید

قیمت این خودرو برای نسخه توربو شارژر ۲,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان توسط شرکت برساوش، اعلام شده است. همچنین دعوتنامه تویوتا لوین هیبرید با قیمت ۲,۰۴۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان ارسال شده است. بر این اساس این دو خودرو در بازه قیمتی تویوتا کرولاهای وارداتی معین خودرو قرار می گیرند.

ویوتا لوین هیبرید ۲,۰۴۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تویوتا لوین توربو شارژر ۲,۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

گالری تصاویر لوین هیبرید

گالری تصاویر تویوتا لوین توربو

سوالات متداول

مشخصات فنی لوین هیبرید چیست؟

لوین هیبریدی برساوش مجهز به یک موتور ۱.۸ لیتری تنفس طبیعی و یک موتور برقی است. در مجموع این دو موتور می توانند ۱۴۰ اسب بخار توان و ۲۱۱ نیوتن متر گشتاور را به گیربکس CVT مخصوص خودروهای هیبریدی با فناوری بازیابی انرژی تحویل دهند.

مشخصات فنی لوین بنزینی توربو چیست؟

ویوتا لوین بنزینی دارای یک پیشرانه ۱۲۰۰ سی سی ۴ سیلندر توربوشارژ است‌. حداکثر قدرت این پیشرانه ۱۱۶ اسب بخار و بیشینه گشتاور آن ۱۸۵ نیوتن متر اعلام شده است. قدرت تولیدی پیشرانه لوین توربو هم از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک CVT با تعویض مصنوعی ۱۰ سرعته به چرخ های جلوی این خودرو انتقال می یابد.

به این مطلب رای دهید

Source link

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی