پست شده در دسته‌بندی نشده

بازگشت ایرتویا به جمع واردات کنندگان خودرو با تویوتا وایلد لندر دو دیفرانسیلشرکت ماهان صنعت پارس با نام تجاری ایرتویا، نماینده اسبق تویوتای ژاپن در ایران به جمع واردکنندگان خودرو پیوست.

به گزارش کارنامه، برند معروف ایرتویا و سابقه درخشان این شرکت در پشتیبانی از خودروهای تویوتا در سال‌های طولانی باعث شده بود تا نماینده تویوتا در ذهن مردم خوش نام شود. با شروع تحریم‌ها ارتباط این شرکت ایرانی با برند مادر قطع شد و صرفا به ارائه خدمات پس از فروش استاندارد مشغول شد.

با شروع دور جدید واردات خودرو شاهد بودیم که شرکت‌های زیادی به صورت واسطه اقدام به واردات انواع محصولات تویوتا از جمله کرولا کردند و در این بین خبری از نماینده رسمی نبود. اما در سال جدید قرار است ایرتویا با یک محصول نسبتا گران تویوتا به جمع وارد کنندگان خودرو بپیوندند.

مشخصات و ویژگی‌های تویوتا وایلد لندر ایرتویا

تویوتا وابلد لندر دو دیفرانسیل، نوبرانه ایرتویا در سامانه واردات خودروی جانبازان است؛ این خودرو در واقع نسخه مخصوص بازار چین تویوتا راو فور محسوب می‌شود. برند GAC چین به عنوان شریک تویوتا، تولید کننده این خودرو است.

وایلدلندر در چین با دو پیشرانهٔ مختلف بنزینی و هیبریدی عرضه می‌شود. موتور بنزینی یک نمونهٔ ۲ لیتری تنفس طبیعی با ۱۷۱ اسب بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن متر گشتاور است. نیروی این موتور توسط یک گیربکس CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برای آن قابل سفارش است. نسخهٔ هیبریدی اما از یک موتور ۲.۵ لیتری تنفس طبیعی به همراه یک موتور الکتریکی استفاده می‌کند که مجموعاً ۲۲۲ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. نسخهٔ هیبریدی همچنین با سامانهٔ چهارچرخ محرک E-Four ارائه می‌شود.

با توجه به قیمت دلاری ۲۵ تا ۳۵ هزار دلاری وایلد لندر در بازار چین، قیمت احتمالی این خودرو در بازار آزاد کشورمان محدوده ۵ میلیارد تومان خواهد بود.

Source link

نظر (1)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی